تبلیغات
دختران جدید - نکته ضبط صدا با رایانه

امروز:

نکته ضبط صدا با رایانه

استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست با آن آشنایی داریم، ولی می بایست با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان با کیفیت ترین نتیجه را از آن ها گرفت.

وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان استفاده از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما کمک می نماید تا برترین مصرف را از سیـستم هایمان داشته باشیم فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیستم شما امکانات ضروری را داراست چنانچه این طور نیست میتوانید به مقالات روش ی ها ی وب سایت بروید تا در آنجا اطلاعات ضروری جهت خرید یک سیستم خوب را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید سریع ترین را گزینش بکنید .


استودیو های ضبط در جهان ی مجازی رایانه ، به اندازه ی کافی واقعی هست با آن آشنایی داریم، ولی می بایست با اطلاعات کافی به سراغ آنها رفت تا بتوان با کیفیت ترین نتیجه را از آن ها گرفت.
پل وایت در این باره به چند نکته اشاره می نماید :
رایانه ها به ما امکان استفاده از میدی، ضبط صدا، میکس، افکت های مجازی ،سینت های مجازی و... را می دهند. در ادامه به چند نکته اشاره می کنیم که به ما کمک می نماید تا برترین استفاده را از سیستم هایمان داشته باشیم و فرقی ندارد که شما مالک مکینتاش هستید یا پی سی.ما تصور می کنیم که سیستم شما امکانات لازم را داراست چنانچه این طور نیست میتوانید به مقالات راهنمای ی ها ی وبسایت بروید تا در آنجا اطلاعات لازم جهت خرید یک سیستم بهتر را به دست آورید.در هر صورت سعی بکنید زود ترین را گزینش بکنید .
1- درجه ورودی ولوم را از منبع بیشتر شدن دهید تا اینکه بهشیوه های معمول تکیه بکنید : اگر سیگنال ورودی فقط نصف از حداکثر است، به احتمـا ل خیلی شما کمی نویز دریافت می بکنید میزان ی از وضوح و کیفیت سیـستم را از دست می دهید. امکاناتی مانند اکولایزر و Reverb می توانند امکان کم کردن این نویز ها را در ضبط با صوت کم فراهم نماید .جهت تنظیم صدا از برنامـه ها استفاده بکنید و سعی بکنید میزان صدا را تنها چند دسیبل کمتر از حداکثر نگه دارید.
2- صرف نظر از ضبط 16 -20 -24 بیتی که دارید. کیفیت ضبط واقعی را منبع تعیین می نماید . جهت وکال سیستم با کانال صدایی بهتر با امکاناتی مانند آمپ خوب جهت میکروفون اکولایزر و ... در نظر بگیرید.این می توانند برای ساز ها استفاده شود مصرف های دیگری برای ساز هایی با بیس یا گیتار الکتریک الکترو آکوستیک با صوت شفاف دارد.
3. باور این مسئله که رایانه ها نرم فزار های ضبط ارزش بهتر ی در مساوی پول شما دارند می توانند شما را به این مساله برساند که ضبط بهتر را با لوازم قدیمی کم قیمت استودیو نیز می توانید انجام دهید. این کاملا درست نیست، با وجود میکروفن های خازنی با قیمت کمتر از 200 دلار دلیل ی جهت استفاده از میکروفن های دینامیکی قدیمی نیست.
4- اسپیکر ها را طوری قرار دهید که مثلث متساوی الساقین با شما بسازند.شما نیاز به بیشترین صدا ندارید ولی بایستی آنقدر صدا بلند باشد که دیگر صوت معمولی رایانه فن های آن شنیده نشود.
5. برای تمام ی فایل های صوتی از هارد درایو جدا استفاده بکنید .این امکان را به شما میدهد که ترک های را سریع تر پلی بک بکنید . این هم چنین امکان دیفرگ کردن و فرمت کردن را به شما می دهد. چنانچه می خواهید هارد درایو خریداری بکنید سریع ترین را گزینش بکنید .اگر نمی توانید یک هارد درایو جدا بخرید یک بخش یشن جدا در هارد درایو فعلی در نظر بگیرید.
6. وقتی می خواهید کارت صدا گزینش بکنید سعی بکنید آنهایی را بخرید که حداقل 4 خروجی را پشتیبانی نماید - یک خروجی دیجیتال S/PDIF چنانچه از مینی دیسک رکوردر مصرف می بکنید . در این صورت می توانید دو خروجی برای ترک هایی که به افکت های نرم افزار ی نیاز دارند و دو خروجی جهت ترک هایی که از پردازنده ی خارجی استفاده می کنند داشته باشید.
7. Reverb از خیلی مهم ترین افکت ها در استودیو است. مصرف خوب برای به دست آوردن با کیفیت ترین نتیجه نیاز به قدرت بالای پردازش دارد. به همین دلیل بهتر است از کارت صدا هایی با پردازنده ی Reverb استفاده بکنید ، مانند Lexicon Studio، Yamaha DSP Factory یاYamaha SW1000XG . مد انتها دارای synth sounds به صورت آن بورد هست.
8. چنانچه از کارت صوت سطح بالا با پردازنده ی DSP آن بورد استفاده نمی بکنید ، امکان مشاهده ی کمی تاخیر (latency or delay) وجود دارد.درایور های نو ASIO II این مساله را به حداقل می رسانند.ولی در تمام ی کارت صدا ها کاربر د کافی را ندارد.راه دیگر مصرف از میکسر کوچک بر سر راه ورودی به رایانه است – در هر صورت به یک میکسر جهت ترکیب ولوم ورودی با synth های خارجی نیاز دارید.
9. از پلاگین Antares' Autotune نه تنها برای شفافیت صدا بلکه جهت سولو های گیتار نیز استفاده بکنید . تا زمانی که زمان ترکینگ شما به اندازه کافی کم باشد نوازندگی معمولی بی اثر می ماند ولی هر نتی را ادامه بدهید دقیقا نت مورد نظر ضبط می شود (بدون تغییر pitch). این جهت به احتمال زیاد ت آرامی که از تکنیک بند خیلی مصرف می کنند پر فرد د است.شما استفاده از این را می توانید در آهنگ Believe از Cher بشنوید. و فقط با نتظیم صدا بر روی حداکثر و تنظیم روی گام مربوط کاملا طبیعی به نظر می رسد.
10. مشکلی که اکثر گیتاریست ها دارند که مانیتور رایانه ها ،روی امواج دریافتی با پیکاپ های گیتار نویز می اندازد صوت وزوز در ضبط شنیده می شود. برخی از پیکاپ های humbucking با این مساله کنار می آید چنانچه خیلی نزدیک به مانیتور نباشید ولی پیکاپ های single-coil به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند. یکی از راه ها این است که درست قبل از شروع ضبط مانیتور را خاموش بکنید .به هر دیلی اگر نمی توانید مانیتور را خاموش بکنید با بیشترین فاصله ممکن و پشت به آن بشینید. LCD ها ارزان تر شده اند محیط کمتری اشغال می کنند دیگر مشکلی نویر را ایجاد نمی کنند پس سعی بکنید از LCD ها مصرف بکنید .
11. صداهای فیزیکی مساله دیگریست که وقتی دارید در همان اتاقی که رایانه هست ضبط می بکنید شاید با آن روبرو شوید. تا جای ممکن درایو های خارجی رایتر ها را خاموش بکنید . اینگونه صدا ها بیشتر از صداهای معمول رایانه مساله ایجاد می کنند. سعی بکنید تا می توانید از رایانه دور بنشینید. و چنانچه ممکن است عایق صدایی روی کیس رایانه بکشید.تا میتوانید به میکروفن نزدیک باشید اما بدون افت صدا.
12. تمام ی پروگرام ها صفحه ای جهت ادیت ولوم ضبط شده دارند (Waveform edit page) که چنانچه هنوز مساله نویز را دارید می توانید تمام بخش های سکوت بین صدا و موسیقی ضبط شده را(وکال یا نواختن ساز) کاملا خفه بکنید .و کار سخت و زمان بری نیز نیست و می تواند کیفیت را افزایش دهد.به ویژه زمان ی که بیش از یک ترک را می خواهید میکس بکنید .
13. از Waveform edit page جهت پاک کردن صوت سولو های گیتار هم می توان استفاده کرد. شاید اجرای شما بی نقص باشد ولی اکثرا ٌ ولوم نویز از انگشت گذاری در بین نت ها به گوش می رسد. با این وجود اگر دست نخورده بمانند ممکن صدایی طبیعی تر به دست آورید و می توان آن ها را بخش به بخش از 6 تا 20 دسیبل کاهش داد.
14. سعی بکنید تمام ی بخش ها را بدون هیچ افکتی ضبط بکنید . تنها چنانچه نیاز شد از افکت های reverb و delay استفاده بکنید . اگر به reverb نیاز هست در پروگرام قبل از ضبط دوباره پارت های که نیاز به افکت هست از آن مصرف بکنید پس روی ترک آماده شده ضبط بکنید . و در انتها اگر نیاز بود می توانید از delay یا echo برای پوشاندن ادیت های قبلی مصرف کرد.
15.پلاگین ها همـواره میزان ی از قدت رایانه را به اختصاص می دهند. پس چنانچه می خواهید از افکتی بر روی چند ترک استفاده بکنید ، میتوانید از پلاگین تنظیم شده به جای پردازنده ی aux مصرف کرد تا یک افکت یکنواخت را بر روی تمام ی ترک ها اضافه نماید .
16. همیشه خوبتر است از سخت افزار پردازنده ی reverb مصرف کنیم تا این که چند پلاگین را بخرید. همیشه سخت افزار ها صوت بهتری را ایجاد می کنند.هیچ زمان از نرم افزار نخواهید که تمام کار را جهت شما انجام دهند حتی اگر بتوانند. استفاده از جعبه تقسیم (discrete box) نتیجه ی بهتری دارد و از CPU به میزان بسیاری مصرف نمی نماید . حتی چنانچه کارت صدا با خروجی چندگانه (multi-output) ندارید هنوز هم می توانید صدا های ضبط شده را در حین ضبط بصورت فشرده بکنید ، با استفاده از کانال صدایی که قبلا معرفی کردیم.و همان تنظیمات برای اکولایزر. ولی تنها بهتریـن اکولایزر های دیجیتال صدایی به خوب ی انالوگ ها ایجاد می کنند.
17. کار های مختلف ی هست که با مصرف از-audio manipulation facilities- انجام دهید. که در هر مدل مفرق است. تغییر پیچ (pitch) کشش (time-stretching)، که در نوع خود بی شبیه ند. شما شاید امکانات دیگری پیدا بکنید . مانند رفع نویز (denoising). و خیلی ی به صورت آفلاین هم کار می کنند پس در سیـستم های ضعیف میشه از آنها مصرف کرد.
18. برای بکاپ گرفتن از سی دی مصرف بکنید . حتی اگر قابلیت رایت دوباره را ندارند امروزه آنقدر ارزان هستند و محیط خوب ی را در اختیار شما قرار می دهند که دیگر این ضعف ارزش چندانی ندارد.اما از سی دی می شود جهت ذخیره ی کار های تمام شده مصرف کرد.
19. خیلی از سیسـتم ها اگر از دست گیم ها و پروگرام های اضافه خلاص شوید خیلی خوب کار می کنند. هر چی سیـستم خالی تر باشد ابه احتمال زیاد ل برخورد به موارد کمتر است. وب سایت مجموعه سازنده را هم چک بکنید تا آخرین درایور ها را هم داشته باشید.
20.آزمایش بکنید تا ببینید که چه قدر پلاگین و ترک را می تواند پلی نماید بدون اینکه از کار بیافتد. بعد نصف یا دو سوم اون میزان را اجرا بکنید . بیشتر sequencers ها این امکان را دارند تا کار های CPU را به شما نشان دهند. مصرف از CPU هیچ زمان ثابت نیست. و بعضی مصرف ی زیاد آن را به مرز می رساند و از کار می اندازد. با قطعه قطعه شدن اطلاعات در هارد دیسک ها هم ابه احتمال زیاد ل کم شدن سرعت آنها را دارد. defragment آنها می تواند مفید باشد.


نوشته شده در : شنبه 18 اردیبهشت 1395  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

feet complaints
شنبه 25 شهریور 1396 10:26 ب.ظ
Appreciate this post. Let me try it out.
How do you get taller?
شنبه 14 مرداد 1396 04:53 ق.ظ
What's Happening i'm new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it
has aided me out loads. I am hoping to contribute & help different users like its helped me.
Good job.
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 07:51 ب.ظ
Hi there very nice site!! Man .. Beautiful .. Superb
.. I will bookmark your site and take the feeds also? I am happy to search out so
many useful info right here within the publish, we want develop extra strategies on this regard,
thanks for sharing. . . . . .
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 09:02 ب.ظ
You can certainly see your expertise in the article you write.
The arena hopes for more passionate writers such as you who are not afraid
to mention how they believe. At all times follow your heart.
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 09:17 ب.ظ
This is really attention-grabbing, You're a very skilled blogger.
I have joined your feed and stay up for in the
hunt for extra of your wonderful post. Also, I've shared your site in my social networks
غزاله
شنبه 18 اردیبهشت 1395 10:22 ق.ظ
خیلی دوست دارم تبادل لینک داشته باشم.بهم سر بزن اگه خوشت اومد تبادل انجام بده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر